ویزای یک دلاری اربعین شایعه و سوء برداشت فضای مجازی است

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه با دستور وزارت خارجه عراق قیمت ویزای اربعین یک دلار شده، کذب است.

شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی اینکه با دستور وزارت خارجه عراق ویزای یک دلاری اربعین را تکذیب و آنرا شایعه خواند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: دولت عراق از هر مسافر و گردشگری که وارد این کشور می‌شود طبق قانون پنجره واحد علاوه بر دریافت هزینه روادید‌، ۱۰ دلار هم بابت گردشگری دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال قرار شد علاوه بر ۴۰ دلار برای زائرین و مسافرین ایرانی ۱۰ دلار هم برای گردشگری دریافت کنند که ما با این موضوع مخالفت کردیم، افزود: پیشنهادهای ما در خصوص حذف این ۱۰ دلار از چرخه اربعین در دستور کار دولت عراق قرار گرفت.

حیدری ادامه داد: عراقی‌ها به ما اعلام کردند چون این موضوع قانون است نمی‌توانیم ان را نقض کنیم و دولت چنین اختیاری ندارد و نهایتا ۱۰ دلار به یک دلار کاهش پیدا کرد.

وی گفت: بنا شد زائرین برای ایام اربعین ۴۱ دلار پرداخت کنند که این موضوع تا امروز به صورت رسمی از طرف عراقی ها به ما اعلام نشده است.

حیدری افزود: عصر روز چهارشنبه وزارت خارجه عراق دریافت یک دلار را به سفارت این کشور در تهران ابلاغ کرده تا اعمال شود و باید تا هفته آینده منتظر باشیم تا ببینیم چه می‌شود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که این موضوع اعلام شود پرداخت ۴۰ دلار برای دریافت ویزا فعلا به قوت خود باقی است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: ویزای یک دلاری اربعین سو برداشت در فضای مجازی و رسانه ها بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن