کف و سقف قیمت سکه و طلا در هفته گذشته چقدر بود؟

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر آخرین وضعیت قیمت سکه و طلا و همچنین نوسان قیمت سکه و طلا در هفته گذشته را تشریح کرد.

با توجه به قیمت سکه و طلا طی هفته گذشته, کمترین قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در هفته گذشته چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و بیش ترین قیمت آن پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. هم چنین طلای ۱۸ عیار کف ۴۰۲ هزار تومانی و سقف ۵۴۵ هزار تومانی قیمت را تجربه کرد. قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا

محمد کشتی آرای – عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر – با اشاره به وضعیت قیمت سکه و طلا طی هفته گذشته، اظهار کرد: در طول هفته گذشته قیمت جهانی طلا، چهار دلار نوسان داشت و این بازه قیمتی نمی توانست تاثیر عمده ای برروی قیمت ها در بازار داشته باشد، اما همان گونه که مطلع هستید اتفاقات جدیدی رخ داد که تاکنون در اقتصاد کشور بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: افزایش شدید قیمت که در مقطع زمانی کوتاهی تا ۲۰ هزار تومان پیش رفت، التهاب بسیاری در قیمت ها ایجاد کرد و همین مساله موجب شد تا قیمت طلا و سکه افزایش یابد و بسیاری از فعالان اقتصادی در این حوزه دست از فروش بکشند.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر با بیان این که برای اولین بار در هفته گذشته قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به بالای پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز قیمتی معادل ۵۵۰ هزار تومان را تجربه کرد، گفت: اتفاقات رخداده موجب شد تا شاهد ثبت قیمت های استثنایی طلا و سکه در طول هفته گذشته باشیم و تا پایان روز چهارشنبه نیز این افزایش ها ادامه داشته و حتی به نیمه شب پنج شنبه نیز در فضای مجازی کشیده شد.

کشتی آرای در ادامه با بیان این که از صبح پنج شنبه افزایش قیمت سکه و طلا در بازار فروکش کرد و هیجان کاذب قیمت ها متوقف شد، اظهار کرد:در مجموع هفته ای که پشت سر گذاشتیم، هفته خاص در بازار و اقتصاد کشور بود و با افزایش شدید قیمت ارز رکوردهای جدیدی در بازار سکه و طلا به ثبت رسید. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان به خریداران و فروشندگان هشدار داده بودند که افزایش ناگهانی قیمت سکه و طلا و ارز افت قیمت ها را نیز به همراه خواهد داشت و باید مراقب باشند.

وی ادامه داد: دولتمردان باید درصدد چاره برآیند تا اقتصاد کشور از چنین وضعیتی خارج شود و مجددا ثبات نسبی به بازار در بخش های مختلف حکمفرما شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر همچنین در مورد پیش بینی اش از بازار طلا و سکه طی هفته پیش رو، اظهار کرد:تصور بر این است که در آغاز هفته جاری، بازار طلا و سکه کار خود را با ثبات در قیمت ها آغاز کند و به نظر می رسد با کاهش قیمتی که در پایان هفته گذشته رقم خورده است تا اواسط هفته آینده و حداقل طی یکی دو روز آتی قیمت ها با ثبات همراه باشد.

کشتی آرای ضمن اعلام آخرین قیمت سکه و طلا در هفته گذشته، گفت: هر اونس طلای جهانی ۱۱۹۵ دلار، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۶۹۰ هزار تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار دو میلیون و ۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۰ تومان قیمت دارند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن