عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران در شهرآورد 88 با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

روز گذشته ( ۵ شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ) دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس تهران در چارچوب شهرآورد ۸۸ برگزار شد که در نهایت این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل طبق عادت همیشگی خود به پایان رسید.

گزارش عملکرد شاگردان برانکو در شهرآورد ۸۸ پایتخت:

برانکو ایووانکویچ در این دیدار تلاش کرد تا علی رغم خستگی بازیکنان خود همچنان برای پیروزی تیمش را به درون زمین بفرستد تا بازیکنان هواداران تیمش با انرژی فراوان به منزل هایشان باز گردند که در نهایت با ترکیب دفاعی و بسته وینفرد شفر ، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران این امر میسر نشد.

شاگردان برانکو همچنین با چنین ترکیبی به مصاف تیم فوتبال استقلال تهران رفت:

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌ زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن، علی علیپور و گادوین منشا.

حال به عملکرد بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران خواهیم پرداخت.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

 

*علیرضا بیرانونددروازه بان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان یکی از کلیدی ترین مهره های برانکو توانست به خوبی ضربات ، شوت های بازیکنان حریف را در آغوش گرفته  و همچنین به دلیل توانایی بالای خود در جهش ها و قد قابل توجه خود توانست  ضربات کرنر تیم حریف را از ناحیه خطر دور سازد و همچنین با پرتاب های بلندش چند ضد حمله بسیار خوب را برای خط حمله سرخ پوشان فراهم سازد.

*حسین ماهینی: مدافع ۳۲ ساله و با تجربه تیم فوتبال پرسپولیس بنا به برنامه از پیش تعیین شده خود توانست همراه سید جلال حسینی خط دفاعی این تیم را بسته و مانع نفوذ های سرعتی بازکینان تیم استقلال به وسیله بازیکنانی همچون طارق همام و یا تبریزی شود. ماهینی همچنین در چندین صحنه علاوه بر شرکت در کار دفاعی، ضد حملات سرعتی و با دقتی را برای تیمش ترتیب داد و همین موضوع سبب شد تا بازیکنان حریف با خطا مانع کار او شوند. ماهینی در یکی از صحنه های خطا رباط پایش پاره شد و با اعلام برانکو و تشخیص کادر پزشکی سرخ پوشان ، این فصل از فوتبال کشورمان برایش تمام شده است.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

 

*سید جلال حسینی : کاپیتان  و رهبر سرخ پوشان پایتخت در اصلی ترین نقش خود توانست با حضور در مرکز  خط دفاعی یکی از اصلی ترین سد ها برای رسیدن بازیکنان استقلال تهران به خط دروازه این تیم باشد. حسینی با توجه به تجربه و وضعیت جسمانی خوبش، در ۹۰ درصد جدال های هوایی پیروز بود و همچنین در مواقع مورد نیاز با تکل های حساب شده خود توپ را از دست بازیکنان استقلال تهرانی می ربائید.

*شجاع خلیل زاده :مدافع سرزن تیم فوتبال پرسپولیس تهران در شهرآورد ۸۸ تلاش فراوانی را برای به ثمر رساندن گلی برای تیمش انجام داد اما به دلیل بسته بودن خط دفاعی تیم استقلال ناتوان بوده و شوت های این بازیکن نیز در چارچوب نبود. در امر دفاعی اما با توجه به حرکات سید جلال حسینی ، او نیز از کاپیتان تیم پیروی کرده و توانست مانعی برای گلزنی تیم استقلال باشد.

*محمد انصاری: مدافع جوان اما با تجربه سرخ پوشان پایتخت با قد قامت بلند خود توانست موقعیت های خطرناکی که به سمت دروازه تیمش در جریان بود از محوطه جریمه دور سازد و همچنین با پاس های بلند و هوایی خود توانست به باز کردن گره پیچ خوره بازیکنان ۲ تیم در جریان شهرآورد ۸۸ برای لحظاتی کمک کند.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

 

*کمال الدین کامیابی نیا: مدافع خشن و تنومند تیم فوتبال پرسپولیس تهران در این دیدار اما کمتر از گذشته برای ایجاد گلزنی و از بین بردن موقعیت های گلزنی حریف خود تلاش کرد و می توان ۲ دلیل از جمله خستگی به دلیل فشردگی برنامه دیدارها و همچنین احتمال اخراج این بازیکن و در ادامه فشار احتمالی وارده به تیمش عنوان کرد. همچنین با مصدومیت حسین ماهینی، این بازیکن پیش از پیش باید به عنوان یکی از سد های غیر قابل نفوذ برای تیم پرسپولیس تهران در زمین قرار می گرفت تا دفاع پرسپولیس در طول دیدار دچار مشکل نشود.

*احمد نوراللهی: هافبک دونده پرسپولیس در این دیدار عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش نگذاشت و با حضور کمرنگ خود در میانه های زمین یکی از ضعیف ترین بازیکنان تیمش در دربی ۸۸ بود.

*علی علیپور: آقای گل فصل گذشته لیگ برتر کشورمان با توجه به روند خشک و بدون برنامه بازیکنان در میانه زمین موقعیت چندانی را برای گلزنی به دست نیاورد و تنها در دقیقه  ۶۳ روی پاس هم تیمی اش توانست موقعیت خوبی برای گلزنی به دست آورد که در آن صحنه نیز با تکل مشکوک به ضربه پنالتی از سوی آرمین سهرابیان متوقف شد.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

*بشار رسن: هافبک هجومی عراقی تیم فوتبال عراق با توجه به هوش بالا و دریپلینگ عالی خود به عنوان یکی از ستارگان این دیدار بود. رسن با پاس هایی که از بازیکنان خط دفاعی و هافبک های تیم فوتبال پرسپولیس دریافت می کرد به خوبی توانست از میان بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران نفوذ کند و با سانتر های ارسالی خود از جناحین موقعیت های گل جالب توجهی را برای هم تیمی های خود به وجود آورد.

*سیامک نعمتی:ب ازیکن شوت زن تیم فوتبال پرسپولیس نزدیک به ۴ شوت به سمت دروازه استقلال تهران شلیک کرد که در نهایت بدون داشتن ثمره خاصی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت و در موقعیت های و سانترهای هوایی اما این بازیکن نتوانست از بلند قامتان تیم استقلال تهران پیشی بگیرد و گلزنی کند.

*گادوین منشا: مهاجم نیجریه ای تیم فوتبال پرسپولیس تهران بر خلاف دیدار های گذشته این تیم نتوانست موقع چندانی برای گلزنی این تیم به دست آورد با این حال اما در چند موقعیت این بازیکن توانست در امر دفاعی و همچنین نفوذ به درون زمین حریف به دیگر بازیکنان تیمش کمک کند. یکی از بهترین  ویژگی های قابل مشاهده منشا در این دیدار قدرت بدنی بالا و آمادگی لازمه او بود.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

گزارش عملکرد شاگردان شفر در دربی ۸۸ پایتخت:

تیم فوتبال استقلال در حالى در هفته هشتم رقابت هاى لیگ برتر شب گذشته در ورزشگاه آزادى به میدان رفت که با تساوى صفر -صفر بازى را به اتمام رساند.

استقلال با سرمربیگرى وینفرد شفر توانسته تا به اینجاى رقابت هاى لیگ برتر در ٧ بازى ،١ برد ،١ باخت و ۵ تساوى کسب کند .

شفر در دربى هشتاد و هشتم نتوانست براى تیمش بردى را رقم بزند و بازیکنان تیم فوتبال استقلال هم در زمین بازى آن طور که باید کارایى چندانى نداشتند.

مهدی رحمتی: دروازه بان با تجربه تیم فوتبال استقلال که امروز با بسته نگه داشتن دروازه اش کلین شیت هاى خود را با حضور در تیم هاى دیگر و استقلال مقابل پرسپولیس به عدد ١۴ رساند و او با قرار گرفتن در چارچوب دروازه توانست چند موقعیت خطرناک پرسپولیسى ها را در دستان خود جاى دهد.

پژمان منتظری: مدافع با تجربه تیم فوتبال استقلال که کما بیش در بازى مقابل پرسپولیس توانست راه مهاجمان حریف را ببندد و اجازه گلزنى به حریف را ندهد.

آرمین سهرابیان: مدافع تیم فوتبال استقلال که در بازى امروز توانست عملکرد خوبى را از خود به جاى بگذارد و خطوط دفاعى آبى پوشان را به خوبى بر حریف ببندد.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

میلاد زکی پور: بازیکنى که در دربى ٨٨ بار ها مرتکب خطا شد و یا بازیکنان حریف با خطا روى او مانع از ادامه بازی اش مى شدند.

وریا غفوری: مدافع برتر تیم فوتبال استقلال که در دربى ٨٨ چندین موقعیت براى گلزنى داشت اما این بازیکن با عملکردش نتوانست براى استقلالى ها گلى به ثمر برساند.

علی کریمی: بازیکنى که اولین حضورش را در دربى تجربه مى کرد در صحنه اى از دربى ٨٨ با شجاع خلیل زاده درگیر شد اما عملکرد این بازیکن نیز براى استقلال قابل قبول بود.

روزبه چشمی: بازیکنى که در دیدار مقابل پرسپولیس باز هم به دلیل خطا کارت زردى را از آن خود کرد .اما در مجموع عملکرد خوبى را در برابر حریف سنتى به نمایش گذاشت.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

 

فرشید اسماعیلی: بهترین بازیکن تیم فوتبال استقلال در شهرآورد ۸۸ که چندین موقعیت خطرناک را روى دروازه پرسپولیس ایجاد کرد و به نوعى این بازیکن در اکثر نقاط زمین بازى حضور داشت تا شانس خود را براى گلزنى امتحان کند.

طارق همام: بازیکن جوان عراقى تیم فوتبال استقلال که در بازى مقابل پرسپولیس براى اولین بار حضورش را در دربى تجربه مى کرد و خطاهایى هم روى او انجام شد که شفر نیز در نهایت به این موضوع واکنش نشان داد.

مرتضی تبریزی: مهاجمى که در دیدار مقابل پرسپولیس نتوانست زهر دار باشد اما در مجموع در چند موقعیت خوب مى توانست براى استقلالى ها گلزنى کند.

روح الله باقری: مهاجم جدید تیم فوتبال استقلال که براى اولین بار حضورش در دربى را تجربه مى کرد و در نهایت او هم همچون تبریزى در بازى مقابل حریف سنتى موفق به گلزنى نشد.

عملکرد بازیکنان استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۸۸

تعویض هاى استقلال در شهرآورد ۸۸

الحاجى گرو: مهاجم خارجى تیم فوتبال استقلال که در شهرآورد ۸۸ هم نتوانست براى آبى ها گلزنى کند و این بازیکن در حال حاضر عملکرد خوبى از خود به نمایش نگذاشته است.

صیاد منش: بازیکن جوان استقلالى ها که شفر روى او براى گلزنى حساب ویژه اى باز کرده بود اما عملکرد او هم همچون دیگر بازیکنان زیاد مثمر ثمر نبود.

قائدى: بازیکن جوان استقلال که در یک موقعیت توانست تا حدودى دروازه پرسپولیس را تهدید کند اما مدافعان حریف به او اجازه گلزنى ندادند تا این بازیکن هم در زدن گل در شهرآورد ۸۸ ناکام بماند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن