صادرات گوجه فرنگی گلخانه بهانه ای برای دور زدن قانون

یک مقام مسئول گفت:طی نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت خواستار ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی گلخانه تا اطلاع ثانوی شدیم،تا برخی افراد به بهانه این مصوبه قانون را دور نزنند.

رضا نورانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، با انتقاد از صادرات گوجه فرنگی گلخانه اظهار کرد: بنابر مصوبه اخیر صادرات گوجه فرنگی گلخانه هیچ گونه محدودیتی ندارد،اما به سبب شفاف نبودن قانون ممکن است سو استفاده هایی در این میان رخ دهد به طوریکه هر گوجه فرنگی به بهانه گوجه فرنگی گلخانه از مرزها خارج شود.

وی افزود: در چند روز اخیر طی نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت  خواستار ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی گلخانه تا اطلاع ثانوی شدیم،تا برخی افراد به بهانه این مصوبه قانون را دور نزنند.

نورانی از کاهش تولید گوجه فرنگی در سال جاری خبر داد و گفت: با وجود ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی،قیمت محصول در بازار کاهش چشمگیری نداشته است و هم اکنون با نرخ ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه می شود که این امر به کاهش تولید در سال جاری باز می گردد.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: با توجه به آنکه برخی مسئولان از افزایش تولید گوجه فرنگی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می دهند، از این رو خواستار ممنوعیت صادرات هستیم تا ببینیم علت اصلی افزایش قیمت گوجه فرنگی و در کنار آن رب گوجه و سایر مشتقات در بازار چه بوده است؟

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار ،خواستار ممنوعیت صادرات سیب زمینی تا اطلاع ثانوی هستیم چرا که این محصول قوت اکثر مردم است و ممنوعیت صادرات آن تا حدودی می تواند حباب کاذب قیمت در بازار را بشکند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن