افزایش ۷ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری

یک مقام مسئول گفت: با وجود کاهش بارندگی میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.

مومن نیافر مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی، در گفتگو با خبرنگاران, با توجه به اخبار اقتصادی, درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۹ میلیون و ۴۶۴ هزارتن گندم با ارزش ۱۲۵ هزار و ۶۰۴ میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان آبان ادامه دارد، افزود: تا پایان فصل پیش بینی می شود که کشاورزان خرده پا میزان جزئی گندم به مراکز دولتی تحویل دهند.

به گفته نیافر با وجود کاهش بارندگی در استان های جنوبی، میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول از صد درصد مطالبات گندمکاران در سال زراعی جاری خبر داد.

خرید تضمینی دانه های روغنی به ۴۵۰ هزارتن می رسد

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه برداشت کلزا، گلرنگ و آفتابگردان به پایان رسیده است، بیان کرد: امسال یک هزار و ۶۶۷ تن آفتابگردان با ارزش ۴۱ هزار و ۸۶۲ میلیون ریال، ۸۷۷ تن گلرنگ به ارزش ۲۱ هزار و ۶۴۷ میلیون ریال  و ۳۳۰ هزارتن کلزا با ارزش بیش از ۹ هزار و ۸۳ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده است.

مدیرکل خرید داخلی بازرگانی دولتی از پرداخت صد درصد مطالبات کلزا خبر داد و گفت: همچنین تا کنون ۹۱ درصد بهای آفتابگردان و ۷۷ درصد گلرنگ به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی از آغاز برداشت و خرید تضمینی سویا خبر داد و افزود: امسال پیش بینی می شود که ۸۰ تا ۹۰ هزارتن سویا از کشاورزان خریداری شود.

نیافر در پایان با اشاره به اینکه مجموع خرید دانه های روغنی در سال جاری به ۴۵۰ هزارتن می رسد، تصریح کرد: براین اساس ۱۸ درصد روغن مورد نیاز در داخل تامین می شود.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن